Střešní Autostany KingCamp - Sport HABAčeK
Měna
  • Česká koruna Kč
  • Euro €
Tel.: 326 531 838
Střešní Autostan KingCamp

Střešní Autostany KingCamp

Toužíte po nocování v přírodě nebo jedete s drahou polovičkou někam na festival, jste rybář, turista nebo jen lenoch, který se rád vyspí v pohodlí na své měkké matraci? Potom je tu pro vás super řešení v podobě střešních autostanů KingCamp.

Nemusíte si tak pořizovat drahý karavan, obytné auto nebo shánět hotelové ubytování. Rovněž nemusíte ztrácet čas stavěním klasického stanu a hledáním místa v kempu. V autostanech KingCamp najdete maximální pohodlí pro dvě osoby a umožní vám pohodlné přenocování kdekoliv. Díky umístění na střeše auta vás nebude trápit chlad od země a tím pádem je toto stanování komfortní i v náročnějších klimatických podmínkách, dokonce i v zimním období. Dalším přínosem autostanu je, že máte pod kontrolou svoje auto a jste bleskově připraven na přesun do nového místa. Díky tomu můžete pohodlně procestovat vaše oblíbená místa a v podstatě jste všude doma. Stan umístěný na střeše auta je rovněž výhodný v podobě úspory místa v přeplněných kempech a v nejhorším ho můžete rozložit i na odpočívadle či parkovišti. Autostany tedy přináší mnoho výhod, které vám stojí za využití.

 

Auto stan

 

Konstrukce:

Dno i střecha autostanu je v podstatě pevná skořepina. Konstrukce umožňuje velmi rychlé rozložení autostanu a díky tomu jste bleskurychle připraveni ke spánku či odpočinku po náročném dni. Stan se poskládá prakticky sám po odjištění pásků umístěných v přední a zadní části skořepiny. Tyto stany umožňují přespání pouze 2 osobám. Stany jsou konstruovány tak, že nepřesahují okraje vozidla a díky tomu je můžete postavit i na velmi úzkém tábořišti či parkovišti. Tento stan můžete využít i jako střešní box určený k přepravě různého vybavení. Je prostorný a ochrání vaše vybavení před deštěm, sněhem apod.

 

Materiál autostanu:

Tyto autostany jsou vyrobeny z ABS skořepiny s ochranou proti vyblednutí. Ve spodní skořepině je integrovaný velice pevný AL rám, který umožní přespání i těžšímu uživateli. Boky stanu jsou textilní s vysokým vodním sloupcem. Uvnitř stanu naleznete vybavení jako je LED svítilna, různé boční kapsy na oblečení či obuv, okna a moskytiéry, kvalitní pěnovou matraci vysoké hustoty, teleskopický hliníkový žebřík s velkou nosností a obrázkový návod k montáži.

 

Montáž autosanu:

Samotná montáž je velice jednoduchá. K umístění autostanu na střechu auta potřebujete dvě osoby, dostatečně velkou střechu nejlépe s kolejnicemi, popř. dostatečně pevnými příčníky na které skořepinu přišroubujete. Nosnost příčníků konzultujte s jejich prodejcem či přímo výrobcem.

 

Nosnost střechy vozidla:

V souvislosti s hmotností se udává statická a dynamická hmotnostní kapacita střechy vozidla. Výrobce automobilů v návodu udává, jakou nosnost má střecha vašeho auta. V tomto případě se jedná o nosnost dynamickou, která bývá většinou 80 kg. Střecha je však samozřejmě schopná unést mnohem větší hmotnost.

Statická: je hmotnost, kterou je váš automobil schopen unést ve chvíli, kdy je stan kompletně postaven a auto stojí na místě. Statická hmotnost by měla být cca 3x větší, než je dynamická váhová kapacita. Z údaje o statické váhové kapacitě zjistíte, jaká je hmotnost pro stan i uživatele, kteří budou stan používat.

Dynamická: je hmotnost, kterou je váš automobil schopen unést během jízdy, aniž by to nějakým způsobem ovlivnilo chování vozu během jízdy. Jedná se o maximální hmotnost, která je uvedena výrobcem. Tento parametr určuje celkovou hmotnost umístěnou za jízdy na střeše automobilu.

Jakmile máte stan namontovaný na střeše vašeho auta, musíte této skutečnosti přizpůsobit styl jízdy, stejně jako byste měli namontovaný střešní box. Výrobcem udávaná maximální rychlost je 110 km/hod. Tuto rychlost nikdy nepřekračujte.

Stan na auto